Zmarszczki mimiczne pod oczami w młodym wieku

Z całą pewnością pojawienie się zmarszczek w okolicy oczu nie dodaje żadnej z nas uroku. Mówimy że „oczy są zwierciadłem duszy” chcemy więc aby prezentowały młodość, entuzjazm i energię z naszego wnętrza, zaś wystąpienie pierwszych zmarszczek u nastolatki, dwudziestolatki czy 25-latki z pewnością nie idzie z tym w parze.

Dlaczego zmarszczki pod oczami pojawiają się w młodym wieku?

Wokół oczu tworzyć się mogą różne rodzaje zmarszczek. Pierwszym z nich są mimiczne czyli powstające jako skutek uzewnętrzniania się naszych emocji. Inne to zmarszczki starcze lub wynikające z przesuszenia skóry. Jak łatwo możemy zauważyć skóra wokół oczy jest bardzo delikatna i silnie podatna na wszelkie oddziaływanie. Dlatego też bardzo szybko mogą pojawić się na niej zmarszczki.

W okolicy oczu skóra ma zaledwie pół milimetra grubości podczas gdy w innych partiach naszego ciała jest nawet 4 razy grubsza. Stąd ten rejon wymaga odpowiedniej pielęgnacji i właściwej troski. Oprócz tego na powiekach dolnych niemal wcale nie wysteruje podściółka tłuszczowa, nie ma również gruczołów łojowych oraz potowych. Dodatkowo wraz z wiekiem stopniowemu niszczeniu ulegają włókna elastylowe, co powoduje znaczący spadek napięcia i sprężystości skóry.

Jak powstają zmarszczki mimiczne wokół oczu?

Zmarszczki mimiczne pod oczami w młodym wieku mogą pojawić się jako skutek naszego szerokiego i częstego uśmiechu, innych wykonywanych na co dzień min czy nawet uwarunkowań genetycznych. Ich wystąpienie jest często dość nagłe. Nie zwracamy uwagi na ekspresję swojej twarzy do czasu aż pewnego dnia dostrzeżemy pierwsze zmarszczki.

Jak pozbyć się zmarszczek mimicznych z okolicy oczu?

W przypadku zmarszczek mimicznych, które lokalizują się pod oczami i wokół nich łatwiej zapobiegać niż leczyć. Wskazane są regularne masaże oraz ćwiczenia mięśni, które pozytywnie wpłyną na ich sprężystość, napięcie i elastyczność. Dzięki temu skóra będzie wyglądać promiennie przez znacznie dłuższy okres czasu.

Reklamy przekonują o zbawiennym działaniu licznych preparatów i zabiegów. Owszem znajdują one zastosowanie jednak w przypadku zmarszczek suchych lub innych zmarszczek spowodowanych starzeniem się skóry. Jeśli mowa natomiast o mimicznych to ich usunięcie jest niemal niemożliwe z zastosowaniem nieinwazyjnych metod. Można nieco zmniejszyć ich widoczność, ale jedynym dostatecznie efektywnym i trwałym rozwiązaniem, które przyniesie zadowolenie każdej klientce jest zastosowanie ostrzykiwania botoksem.

Zapobiegamy

Poza masażami i ćwiczeniami warto zadbać o swój styl życia – absolutne nie dla palenia papierosów, zdrowa i zbilansowana dieta, odpowiednia ilość wysiłku fizycznego, wychodzenie na świeże powietrze. Właściwie i regularnie stosowane domowe zabiegi pielęgnacyjne. Krem (np. Richevon) na okolice oczu powinien być nakładany dwa razy dziennie. Makijaż zmywamy powoli i dokładnie, nie naciągamy skóry, nie przesadzamy z ilością codziennego makijażu. Zachowujemy młody wygląd na długie lata.

Bibliografia

1. Moriarty C.K., Zastosowanie toksyny botulinowej w zabiegach odmładzania skóry twarzy, 2004
2. Allemann B., Baumann L., Antioxidants used in skincare formulations, 2008
3. Carlo A., Anna M.M., Chiara S., and Donatella V., Stability studies of new cosmetic formulations with vegetables extracts as functional agents, 2001

5 Komentarzy

  1. No a niektóre kobiety to chyba sobie szpachlą nakładają tapetę… Potem się nie ma co dziwić że jest pełno pryszczy itd.
    Skóra tez musi oddychac..

  2. Richevon daje spoko efekty, ale warto od czasu do czasu wybrać się na zabieg do salonu kosmetycznego. Chociażby dla przyjemności, przecież nie ma nic lepszego niż taki masaż wykonany przez kosmetyczkę albo jakaś super maseczka na twarzy – według mnie to najlpeszy chyba sposób na relaks 😀

  3. Zmarszczki wokół oczu to niestety przypadłość kobiet 40+. Moja mama jest właśnie w tym roku. Chciałabym jej kupić jakiś dobry krem przeciwzmarszczkowy. Co polecacie?

    1. Z naturalnych fajna jest mialenia, bo jest dosc uniwersalna wiekowo, dobrze sie wchlania, nawilża skore i ja odzywia zapewniajac wygladzenie, do tego jak mama potrzebuje czegos pod makijaz to sie nie roluje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

64 − 59 =