Pierwsza zmarszczka mimiczna

pierwsza zmarszczka mimiczna

Moment, w którym dostrzegamy na swojej twarzy pierwszą zmarszczkę mimiczną może być przerażający, rozśmieszyć lub spowodować małe załamanie. Jednak nie ma się czym zadręczać, szczególnie jeśli jest tylko jedna. Oznacza to, że proces tworzenia się zmarszczek mimicznych dopiero się u nas rozpoczyna i możemy jeszcze skutecznie z nimi walczyć nawet domowymi sposobami.

Zmarszczka mimiczna – kiedy może się pojawić?

Pierwsza zmarszczka mimiczna może pojawić się w różnym wieku. Niekiedy występuje już  20-letnich dziewczyn, a czasem dopiero w wieku około 30 lat. Czas ich wystąpienia nie jest ściśle określony. Jest to kwestia niezwykle indywidualna.

Czemu pojawiają się zmarszczki mimiczne?

Gdy na naszej twarzy zarysowują się pierwsze linie w postaci zmarszczek mimicznych zaczynamy się zastanawiać dlaczego? Powodów może być wiele. Jednym z głównych czynników są uwarunkowania genetyczne. Zwykle wszelkie zmiany na skórze zachodzą u nas w podobny sposób i w podobnych czasie jak u naszych rodziców, obserwując ich możemy lepiej przewidzieć czego się spodziewać u siebie w przyszłości i czemu już teraz warto zapobiegać.

Powszechnie jednak za podstawowy powód pojawiania się zmarszczek mimicznych uważa się uśmiech. Przede wszystkim ten szeroki i nie schodzący z twarzy. Czyli zmarszczki mimiczne są problemem optymistów i osób wesołych? Niekoniecznie. Zmarszczki mimiczne pojawiają się bowiem również na skutek innych ruchów naszej twarzy niżeli uśmiech. Jeśli często, codziennie, wielokrotnie powtarzamy jakiś grymas lub silnie niewerbalnie okazujemy złość, z czasem może się to uwidocznić na naszej twarzy. Dlatego warto poznać sposoby niwelujące zmarszczki.

Czy powstanie pierwszej zmarszczki mimicznej można opóźnić?

Można. Profilaktyka zmarszczek mimicznych obejmuje wiele działań, które mogą nam zapewnić gładką i młodo wyglądającą skórę na długie lata. Wówczas gdy nasze koleżanki będą zacierać na twarzy oznaki mijającego czasu, my zaczniemy się zastanawiać czy przypadkiem nie pojawiły się pierwsze.

Przede wszystkim dbaj o dokładną i skrupulatną pielęgnację skóry każdego dnia. Stosuj domowe zabiegi na zmarszczki, przeciwdziałające im, jak i nawilżające i odżywcze. Wykonuj ćwiczenia mięśni twarzy – masz ich przeszło 50 i one również potrzebują treningu podobnie jak cala reszta Twojego ciała. Poświęcisz na to zaledwie kilka minut każdego dnia. Wskazane są również regularne masaże, które pozytywnie wpływają na stan i kondycje skóry oraz znajdujących się pod nią mięśni.

Możesz chodzić na zabiegi do gabinetu kosmetycznego i dbać o swój nieskazitelny wygląd, możesz przeprowadzać liczne procedury samodzielnie w domu. Pamiętaj jednocześnie o dopasowaniu nawyków, dla swojego ogólnego zdrowia jak również dla opóźnienia procesu pojawienia się zmarszczek na Twojej skórze.

Jakie nawyki?

1. Niech codzienny makijaż nie będzie nadmiernie obfity – po co obciążać skórę?

2. Nie kładź się spać pomalowana – zawsze wykonuj demakijaż.

3. Krem (np. krem przeciwzmarszczkowy Richevon) nakładaj na skórę codziennie: rano i wieczorem.

4. Raz w tygodniu zrób ze swojej łazienki domowe SPA i wykonaj wszystkie swoje ulubione zabiegi.

5. Nie pal papierosów – trujesz siebie, pogarszasz swoje zdrowie, a również zatruwasz swoją skórę, która zmienia koloryt, staje się gorzej dotleniona i pozbawiona blasku. Dym tytoniowy ją osłabia i może doprowadzić do pojawienia się pierwszej zmarszczki mimicznej lub statycznej.

6. Nie nadużywaj alkoholu – wszystko z umiarem, duże ilości alkoholu prowadzą do odwodnienia i pogorszenia stanu skóry. Jeśli wypijesz lampkę wina nic się nie stanie. Dbaj jednak aby nie przesadzać, bo alkohol również negatywnie wpływa na Twoją skórę.

7. Dbaj o ruch na świeżym powietrzu – spacery służą nie tylko twojemu ogólnemu zdrowiu, ale również wspierają Twoją skórę, nie rezygnuj z nich więc nawet przy brzydkiej pogodzie.

8. Dieta – powinna być odpowiednio dopasowana do Twoich potrzeb i zbilansowana. Jeśli nie jesteś z stanie dostosować jej samodzielnie skorzystaj z pomocy dietetyka.

9. Woda –pij ją codziennie, co najmniej 8 szklanek wody niegazowanej pomoże lepiej nawodnić cały organizm w tym również skórę.

10. Regularnie oczyszczaj organizm z toksyn.

Bibliografia

1. Sikora M., Kosmetyka dla zaawansowanych, 2011
2. Wydro D., Starzenie się skóry – aspekty genetyczne, fizjologiczne i patomorfologiczne, 2009

5 Komentarzy

  1. A w jaki sposób oczyszczać organizm z toksyn? Np. woda 1.5 l dziennie czy sa inne sposoby? Jakieś np. herbatki?
    Pozdrawiam

  2. Rzuciłam fajki – nie palę już 5 tydzień i czuje się o niebo lepiej a skóra przestała wyglądac szaro więc dziewczyny DA SIĘ

  3. Słyszałam też że nie można się opalać
    Niektóre kremy na zmarszczki mają filtr uv więc chyba takie są najlepsze i takie warto wybierać

  4. E tam choć byś na rzęsach stanęła i robiłą miliony zabiegów to i tak nie powstrzymasz starzenia skóry i zawsze jakieś tam zmarszczki będą więc chyba nie warto się tym aż tak przejmować 😉 W razie czego ten richevon wklepać i wystarczy 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

9 + = 13